Трафаретний друк, Офсетний друк УФ-фарбами

Трафаретний друк

Офсе́тний дру́к

При способі трафаретного друку передача зображення на запечатуваний матеріал виробляється з друкарської форми, що собою представляє сітку. На зорі винаходи цього способу сітку робили з шовку, звідси інша назва - шовкографія, або сітковий друк. Шовкографія і трафаретний друк - дві назви одного й того ж способу друку.

Трафаретний друк - досить повільний спосіб - в силу самого принципу роботи. Фарба переходить на матеріал через дрібну сітку, причому її продавлює особливий ніж - ракель. Він повинен пройти по кожному відтиском і зробити це дуже швидко неможливо з багатьох причин, головна з яких - густота фарби (лаку) або її висока в'язкість. Тому швидкість навіть найсучасніших і швидкісних автоматизованих трафаретних машин у кілька разів нижче, ніж офсетних.

У трафаретного друку використовуються криючі фарби, а значить, легко можна, наприклад, друкувати жовтою фарбою на синьому папері. Причому жовтий залишиться жовтим, а не перетвориться на ледь помітний зелений, як це було б в офсетному друкові. Крім того, товщина барвистого шару на відбитку значно більше, ніж при інших способах друку. Це дозволяє створювати дуже насичений текст. Спосіб трафаретного друку найчастіше застосовується для вибіркового лакування з використанням усіх видів лаку.

Офсетний друк УФ-фарбами

Офсетний друк забезпечує найкращу якість передачі кольору. Під час друку на поглинаючих матеріалах, як папір та картон, офсетний друк забезпечує неперевершену якість передачі тонів та напівтонів, найменших нюансів зображення. Проте поліграфія йде уперед, з'являються нові матеріали. Багато хто з них є "невбираючими", і друкувати на них звичайними фарбами для офсетного друку неможливо.

Ось тут і приходять на допомогу УФ-фарби. Друк УФ-фарбами має важливі переваги, яких позбавлені звичайні фарби для офсетного друку. Ними можна друкувати не тільки на картоні, папері, але й на пластику, металізованому картоні, фользі (при використанні технології холодного тиснення). Адже закріплення фарби відбувається майже миттєво, під впливом УФ-опромінення.

Переваги друку УФ-фарбами:

більш висока швидкість друкованого процесу;
високий глянець фарб та лаків;
не потрібен противідмарний порошок;
відсутність необхідності «провітрювати» (обдувати) стопу відбитків;
низька температура затвердіння, що дозволяє запечатувати термочутливі матеріали;

Офсе́тний дру́к

Технологія друку, за якої фарба з друкарської форми переноситься на сприймаючу поверхню (матеріал, що задруковується) не напряму, а за допомогою проміжної еластичної поверхні, фактично — через проміжний, офсетний циліндр. Відповідно, на відміну від інших способів друку, зображення на друкарській формі — не дзеркальне, а пряме.

Офсетний друк — поширений вид виробництва друкованої продукції. Ним можна виготовляти акцидентну продукцію різну споживчу продукцію рекламно-комерційну поліграфію.

Високий рівень автоматизації дозволяє виконати навіть найскладніші поліграфічні роботи у короткі терміни, зберігаючи при цьому рівень якості офсетного друку.

В нашій друкарні друк можна здійснити любим з вище перечисленних способів . Офсетний друк виконується у нас на   сучасній друкарській машині з можливістю друку за один прогін 5 фарб та УФ лаку. Накопичений нашими технологами та друкарями багаторічний досвід гарантує Вам бездоганний вигляд Вашої продукції.

<< Назад